Miłość do psów towarzyszyła mi od dziecka ale marzenie o posiadaniu własnego mogłam spełnić dopiero kiedy się usamodzielniłam.
I tak w styczniu 1999 roku zamieszkała z nami jamniczka długowłosa.
Diana kupiona była „bez papierów”.
W tamtym czasie nie miałam pojęcia czym jest kynologia i wszystko co z nią związane, więc wydawało mi się to dobrym rozwiązaniem.
Diana była naszą towarzyszką przez 11 lat, dorastała razem z naszą córką.
Odeszła za Tęczowy Most w październiku 2009 pozostawiając niewyobrażalną pustkę.

Stało się jasne że nie potrafimy żyć bez „ogona” w domu i już kilka dni później jechaliśmy na drugi koniec Polski do Tarnowa do hodowli Evasion.
Nowym członkiem naszej rodziny została miniaturowa Evasion JULIETTE (w domu zwana Dianą).
Oczywiście kiedy ją odbieraliśmy zarzekałam się że biorę ją na przysłowiową kanapę ale po powrocie ciągle po głowie chodziła mi opowieść Hodowczyni o jej własnej przygodzie z wystawami psów rasowych.
Zaczęłam przeglądać internet w poszukiwaniu informacji na ten temat i im dłużej go zgłębiałam tym bardziej miałam ochotę spróbować.
Tak też się stało – w marcu 2010 roku pojechaliśmy do Katowic na naszą pierwszą wystawę.
Od technicznej strony debiut do udanych nie należał ale przynajmniej miałam okazję podpatrzeć doświadczonych wystawców w akcji i wróciłam bogatsza o dużą dawkę wiedzy.
Już wtedy wiedziałam że na wystawowych ringach bywać będziemy, choć nie przypuszczałam że kynologiczny światek aż tak nas wciągnie.

Pewien splot wydarzeń sprawił że w sierpniu 2010 pojawiła się myśl o posiadaniu drugiego jamnika.
Kiedy z początkiem września w hodowli Evasion przyszła na świat maleńka dziewczynka od razu została zarezerwowana.
Kolejne dziewięć tygodni dłużyło się niemiłosiernie ale w końcu w listopadzie zamieszkała z nami królicza Evasion YESSICA.

Mając psy rasowe, jeżdżąc na wystawy, odnosząc maleńkie ale jednak sukcesy, z każdym dniem dojrzewałam do myśli aby zrobić kolejny krok. I tak w styczniu 2011 roku został zarejestrowany przydomek hodowlany „Z Dworu Diany (FCI)”.

Moja hodowla zawsze będzie małą domową hodowlą a moje psy zawsze będą przede wszystkim członkami rodziny i towarzyszami codziennego życia.